Комутаційне обладнання
Комутаційне обладнання призначене для комутації електричного кола та проведення струму шляхом подачі або зняття напруги з електричних пристроїв або їх частин. До такого обладнання відносяться контактори та додаткові пристрої до них, теплові та проміжні реле, пускачі, кулачкові перемикачі, кнопки керування, перемикачі, світлосигнальна арматура та ін.
1
Контактор призначений для дистанційного пуску, зупинки і реверсу асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором на напругу до 660 В, а також для дистанційного керування колами освітлення, нагрівальними колами та різними навантаженнями, для комутації конденсаторних батарей, первинних обмоток трифазних низьковольтних трансформаторів. Контактори розрізняють:
- за величиною (струмом) навантаження: 0-ї величини (до 10 А), 1-ї величини (10-16 А), другої величини (25А), третьої величини (40 А) і т.д.;
- за напругою котушки керування: AC/DC 24, 36, 42, 110, 220, 380 В.
- за типом виконання: мініатюрні контактори потужністю до 7,5 кВт, силові контактори потужністю до 160 кВт, відкритого виконання потужністю до 630А змінного струму і 250А постійного струму.
Часто з контактором використовують електро-теплове реле. Це пристрій захисту двигунів від перевантаження, асиметрії фаз, затянутого пуску і заклинювання ротора. Він може бути вбудованими, тобто таким, що монтується безпосередньо на корпус контактора (для 1-4 величини), або автономними (для 1-8 величини), тобто монтуються окремо від нього. Потужність теплового реле повинна відповідати потужності контактора. Одне реле може підходити для контакторів різної величина, а тому на реле можна відрегулювати значення струму, при якому відбувається його спрацювання.